Тел.: +38044-361-36-77; +38044-361-36-88. вул. Михайлівська, 6А, Київ, 01001

ВИГРАЛИ ДЛЯ КЛІЄНТА СПІР В КОМЕРЦІЙНОМУ АРБІТРАЖІ НА СУМУ БІЛЬШЕ 40 000 ДОЛАРІВ США

Клієнт, що знаходиться на абонентському юридичному обслуговуванні нашої Фірми, звернувся з проблемою стягнення заборгованості з контрагента, що виникла внаслідок не поставки останнім продукції на суму більше 40 тисяч доларів США по зовнішньоекономічному договору. Повноважним судовим інститутом, що має право розглядати спір, сторони контракту визначили МКАС при ТПП України.Юристами ТАКС ТЕРРИ було підготовлено та подано позов до МКАС при ТПП України. Ускладнювали ситуацію ті факти, що контрагент був резидентом Китаю (що суттєво збільшувало час на пересилку кореспонденції, тощо), а також недостатня урегульованість питання застосовного для врегулювання спору матеріального права в самому контракті. Справа в тому, що Сторони не обрали в чіткій та зрозумілій формі матеріальне право, що має застосовуватись, а колізійні норми Закону України «Про міжнародне приватне право» відсилають врегулювання даної ситуації до матеріального права Китаю (за місцем знаходження продавця – сторони договору, що повинна здійснити виконання, яке має вирішальне значення для змісту договору).

За таких обставин розгляд справи МКАС при ТПП України значно б ускладнився, та й для обґрунтування позиції Клієнта знадобилось би використовувати додатковий ресурс (для пошуку відповідних норм законодавства КНР).

Однак юристами ТАКС ТЕРРИ було знайдено вихід із ситуації та застосовано Віденську конвенцію про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 р., учасниками якої є як Україна, так і Китай. Таким чином, спираючись саме на норми Віденської конвенції МКАС при ТПП України прийняв рішення на користь нашого Клієнта.

Робота по даному проекту була проведена в рамках Судового представництва під керівництвом партнера ЮФ «ТАКС ТЕРРА» Андрія Бузинного.

Leave a Reply